Odpady wielkogabarytowe

Odpady wielkogabarytowe

Odpady wielkogabarytowe to odpady komunalne (powstające w gospodarstwach domowych) obejmujące głównie meble oraz urządzenia AGD. Wymagają one czynności demontażowych, które pozwolą na wydzielenie z nich części przydatnych do recyklingu oraz usunięcie elementów niebezpiecznych, dlatego konieczne jest ich gromadzenie w sposób selektywny. 

 

ODPADY WIELKOGABARYTOWE: fotele, wersalki, kanapy, tapczany, sofy, łóżka, krzesła, stoły, szafy, dywany, wykładziny, materace, drzwi, chodniki, suszarki do bielizny, meble ogrodowe, itp.

 

ZUŻYTE ODPADY RTV I AGD: telewizory, monitory, komputery, radia, telefony, lodówki, pralki, odkurzacze, czajniki elektryczne, zamrażarki, maszynki elektryczne, suszarki do włosów, żelazka, miksery, tostery, mikrofalówki, kuchenki gazowe i elektryczne, 

zmywarki, wentylatory, kalkulatory, kamery, sprzęt hi-fi, wiertarki, maszyny do szycia, itp.

 

ARMATURA SANITARNA: umywalki, wanny, zlewozmywaki, brodziki, itp.

 


 

Odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, odbywać się będzie zgodnie z następującą częstotliwością:

 
  • od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w zabudowie wielorodzinnej – co 2 tygodnie z miejsc przy kontenerach. Termin zbiórki zostanie podany w sposób zwyczajowo przyjęty oraz na stronie internetowej www.czystyelk.pl,

 

  • od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej – w ramach miesięcznych zbiórek. Termin zbiórki zostanie podany w sposób zwyczajowo przyjęty oraz na stronie internetowej www.czystyelk.pl.
 
Odpady wielkogabarytowe należy gromadzić w miejscu służącym do zbierania odpadów komunalnych. Odpady te, winny być zgromadzone nie wcześniej niż 24 godziny przed wyznaczonym w harmonogramie terminem ich odbioru.
 
Odpady te mogą być również przekazywane bezpośrednio do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach. 
 
 
Zakład Unieeszkodliwiania Odpadów wraz z Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
Siedliska 77, 19-300 Ełk
 
czynny
 
 
poniedziałek - piątek, w godz. 6:30 - 17:30
soboty, w godz. 7:00 - 13:30