Harmonogram wywozu na telefonie

Harmonogram wywozu na telefonie

Jako alternatywę do aplikacji mobilnej Ełk segreguje - nasz serwis oferuje dynamiczny plik kalendarza wywozów odpadów w formacie ical.

Dzięki niemu możecie Państwo dodać informacje i przypomnienia o wywozach do wielu popularnych kalendarzy on-line, w tym kalendarza google dostępnego na telefonach z systemem android.

Poniższa instrukcja przedstawia proces dodawania pliku ics (do automatycznej synchronizacji) do kalendarza google przez przeglądarkę internetową.

W przypadku innych kalendarzy online odsyłamy do instrukcji importowania i synchronizacji plików iCal w danej aplikacji.

 

1. Na stronie kreatora kalendarza wywozu należy wybrać zabudowę, ulicę i frakcje (jedną lub kilka) odpadów

2. Należy skopiować wygenerowany w ten sposób link do kalendarza w formacie ical

 

 

2. Na stronie kalendarza google (po zalogowaniu się na swoje konto google) https://calendar.google.com/calendar należy dodać nowy kalendarz z URL (Dodaj Kalendarz znajomego -> Z adresu URL):

 

 

3. Następnie należy wkleić skopiowany wcześniej link w pole adresu URL i kliknąć "Dodaj kalendarz". Proces synchronizacji nowego kalendarza trwa ok 3 minuty.

 

4. Kalendarz  został zaimportowany.

 

 

5. Dodatkowo w ustawieniach nowozaimportowanego kalendarza można ustawić przypomnienia:

 

 

6. Następnie w ustawieniach aplikacji "Kalendarz" (google) na smartfonie z systemem android można dodać kalendarze synchronizowane w aplikacji (Ustawienia -> kalendarze -> kalendarze do synchronizacji). Od tego momentu bedą Państwo otrzymywać powiadomienia w telefonie o wywozach.


Proces wystarczy wykonać raz, a google calendar zajmie się już synchronizacją terminów wywozów w przyszłości bezpośrednio z naszej strony.