Odpady wielkogabarytowe i zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny

Odpady wielkogabarytowe i zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny

Odpady wielkogabarytowe to odpady komunalne (powstające w gospodarstwach domowych) obejmujące głównie meble oraz urządzenia AGD. Wymagają one czynności demontażowych, które pozwolą na wydzielenie z nich części przydatnych do recyklingu oraz usunięcie elementów niebezpiecznych, dlatego konieczne jest ich gromadzenie w sposób selektywny. 

ODPADY WIELKOGABARYTOWE: fotele, wersalki, kanapy, tapczany, sofy, łóżka, krzesła, stoły, szafy, dywany, wykładziny, materace, drzwi, chodniki, suszarki do bielizny, meble ogrodowe, itp.

ZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY I ELEKTRONICZNY: telewizory, monitory, komputery, radia, telefony, lodówki, pralki, odkurzacze, czajniki elektryczne, zamrażarki, maszynki elektryczne, suszarki do włosów, żelazka, miksery, tostery, mikrofalówki, kuchenki gazowe i elektryczne, zmywarki, wentylatory, kalkulatory, kamery, sprzęt hi-fi, wiertarki, maszyny do szycia, itp.

ARMATURA SANITARNA: umywalki, wanny, zlewozmywaki, brodziki, itp.

 

Odpady wielkogabarytowe, a także zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy gromadzić w miejscu służącym do zbierania odpadów komunalnych. Odpady te, winny być zgromadzone nie wcześniej niż 24 godziny przed wyznaczonym w harmonogramie terminem ich odbioru, który będzie odbywać się zgodnie z następującą częstotliwością:
  • od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w zabudowie wielorodzinnej – co 2 tygodnie,
  • od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej – raz w miesiącu,

Terminy zbiórek zostaną podane w sposób zwyczajowo przyjęty oraz na stronie internetowej www.czystyelk.pl.

 

Odpady wielkogabarytowe, a także zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny mogą być również przekazywane bezpośrednio do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, prowadzonego jako Punkt Dobrowolnego Gromadzenia Odpadów przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami "Eko-MAZURY" Sp. z o.o. w Siedliskach - Siedliska 77, 19-300 Ełk

Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 6:30 do 17:30 oraz w sobotę w godz. od 7:00 do 13:30 (za wyjątkiem świąt przypadających tych dniach), tel. 87 629 15 35/36